EGYPT 
Veľký okruh Egyptom
 
        
1. – 2. deň:  Odlet z Bratislavy, transfer z letiska prenajatým klimatizovaným autobusom do ALEXANDRIE. Vzdialenú Alexandriu majú iné cestovné kancelárie v ponuke iba ako fakultatívny výlet. Vy však uvidíte, že Alexandria stojí za to. Je to ideálna aklimatizácia na arabský Egypt. 16 km dlhá promenáda, miesto (na bývalom ostrove Faros), kde stál slávny maják radený k siedmim divom sveta, Kajtbajova pevnosť postavená mamlúckym sultánom. Známa knižnica síce v roku 48 pred Kristom vyhorela, ale my uvidíme nádhernú hypermodernú budovu, ktorá zhromažďuje milióny kníh a spisov a má ambíciu stať sa novým centrom svetových vedomostí. Najeme sa v tieni paliem pri sídle posledného kráľa. Ubytovanie v útulnom hoteli v dvojkách.
 
3. deň:   Cheopsova, Rachefova a Menkauréová pyramída, sfingy, ale aj najstaršia Džóserova pyramída v SAKKARE, ktorú navštevuje už oveľa menej turistov. Dostaneme sa aj dovnútra pyramídy. Zážitok.
 
4. –5. deň  KÁHIRA je najväčším mestom Afriky a my sme aj tu značne rozširili náš program. Ubytovanie v kvalitnom hoteli s výhľadom na pyramídy. Stred Káhiry je fascinujúci vo dne v noci. Citadela, islamská Káhira, Egyptské múzeum, trh Khán al Khalili, nočné voľné túlanie rušnými ulicami. Uvidíme súfijský tanec? Večer odjazd vlakom na juh.
 
6. -7. deň: ASUAN je zrejme najkrajším mestom Egypta s výraznými africkými prvkami núbijskej kultúry. Plavba felukou po Níle a cesta aj na ťavách púšťou ku koptskému kláštoru sv. Simeona. Cesta do Abu Simbel, k najkrajšiemu skalnému chrámu Egypta! Vidieť tento chrám vyzdvihnutý z vôd Násirovej priehrady je snom každého návštevníka Egypta. Ohromenie, úžas, pokora. Netreba nič dodávať. Ide o vrchol našej cesty. Najlepší trh Egypta, posedenie pri čaji.... alebo ochutnáte najlepšie karkade?
 
8. - 9 deň: LUXOR a prehliadka všetkých najvýznamnejších pamiatok východného a západného brehu. Karnak, chrámové mesto Amóna-Rea budovali panovníci 1500 rokov a naozaj je tu čo obdivovať: Veľká stĺpová sála, baranie sfingy, kolosálne sochy Ramsesa II a pod. Údolie kráľov, Medinat Habu a Del el Bahrí. Ochutnáte na obed pečeného holuba?
 
10. - 11. deň: Presun k Červenému moru a ubytovanie v kvalitnom 4**** hoteli. Plavba prenajatou loďou na ostrov so šnorchlovaním na preslávených korálových útesoch.
 
12. - 13. deň:  Oddych na plážach Červeného mora, alebo fakultatívne beduínsky večer (ťavy, život a jedlo beduínov, obrady). Posledný večer odchod na letisko a prílet domov.
Kompletný cestopis spolu s fotografiami, radami a odporúčaniami nájdeš na stránke Cestopisy