ČÍNA 
Hong Kong, Macao
 
Cina   Macao   Hong Kong  
1. – 2. deň:  Odchod z Bratislavy. Let z Európy do Hong Kongu. Presun do pristávu a luxusnou rýchloloďou na 
 Macao.Zoznámenie sa s atmosférou európskych kolónií.

 

3.- 4. deň:   Maacao bolo do roku 1999 portugalskou kolóniou a je to cítiť. Neskutočná kombinácia čínskych 
vôní a portugalskej siesty. Staré uličky, ako vystrihnuté z Lisabonu, sa striedajú s čínskymi obchodíkmi.  Z portugalskej pevnosti Guia je prekrásny výhľad na ostrov a ruiny kostola Sv. Pavla sa právom 
 pokladajú za jednu z najkrajších ukážok kresťanskej architektúry v Ázii. Vyveziete sa na televíznu vežu,  alebo radšej večer skočíte do slávneho Casino Lisboa? Pôjdete sa okúpať na pláže s čiernym  pieskom  na okolitých ostrovoch? Večer transfer do prístavu a pokračovanie v ceste rýchloloďou  centra Hong Kongu. Ubytovanie. Prechádzka po krásnej Promenáde hviezd so svetoznámym výhľadom na panorámu hongkongských mrakodrapov. Túlanie sa uličkami Kowloonu

 

5. – 6. deň:  Perlovým trajektom na ostrov Hongkong a staručkou lanovkou na slávny Victoria Peak.  Hongkong máme ako na dlani. Transfer na železničnú stanicu a presun kvalitným lôžkovým vlakom do Číny.
Príchod do Šanghaja, prvá prechádzka najväčším mestom Číny

 

7. - 9. deň:   Prehliadka najváčšieho a najmodernejšieho mesta kontinentálnej Číny. Návšteva Záhrady Yuyuan a  starého Šanghaja, ktorý Vás určite očarí. Veľký rozdiel oproti modernému mestu. Oceľ a sklo vystrieda  drevo, keramické dlaždice, draky a nábytok z posvätného bamjánu. Chrám jadeidového Budhu a stretnutie s prvými mníchmi, vonnými tyčinkami a budhistickými rituálmi. Ochutnávka tradičnej  šanghajskej kuchyne. Poprechádzame sa na koloniálnom Bunde, povozíme po úžasnej rieke Huangpu s  ohromnou atmosférou a panorámou mrakodrapov, ktorá nezaostáva za Manhattanom. Vyveziete sa na 88. poschodie štvrtej najvyššej veže na svete? Dáte prednosť nákupom na najznámejšej nákupnej ulici Číny? Poobede krátky presun na západ do mesta CHAN-ČOU.
 
10. - 11. deň: Navštívime mestá, ktoré Marco Polo označil za najkrajšie na svete. Všetci Číňania Vám to  jednohlasne  potvrdia. CHAN-ČOU, mesto s luxusnou kúpeľnou atmosférou, vraj s najkrajšou     polohou v celej Číne. Žijú práve tu tie najkrajšie ženy krajiny? Kvôli ich kráse sem čínski cisári    dali predĺžiť Veľký kanál, stavbu, ktorú právom prirovnávajú k Veľkému čínskemu múru.   Poprechádzame sa okolo a krížom cez Západné jazero, ochutnáme ten najlepší čínsky zelený čaj a   vydáme sa aj do chrámu Ling Jin, ktorý je podľa nás jedným z najkrajších budhistických chrámov   celej  Číny. Krátky presun pozdĺž Veľkého kanála do SU-ČOU, mesta vody, prieplavov, mostov,    záhrad a hodvábu.
 
12. deň:   SU-ČOU je starobylé mesto s 2500-ročnou históriou. Povozíme sa po romantických kanáloch a  oddýchneme si v najkrajších záhradách celej Číny zaregistrovaných ako pamiatky UNESCO. Šikmá  pagoda na Tigrom kopci. Viete, kde mocný zakladateľ mesta zakopal svoje meče? Ukážka výroby   hodvábu. Náš prenajatý autobus nás zavezie na železničnú stanicu a klimatizovaným a prekvapujúco pohodlným lôžkovým vlakom sa presunieme do Xi-anu.
 
13. - 14. deň: Sme v PEKINGU. Ubytovanie v hoteli a návšteva CHRÁMU NEBIES, miesta, kde sa panovník  modlil za dobrú úrodu. Budova celá z dreva, ktorá sa stala symbolom celého mesta. Večer ochutnáme Pekinskú kačku. Kto bude mať chuť, môže tak spraviť v najlepšej reštaurácii v meste. Na druhý deň  vyrazíme prenajatým autobusom na sever k VEĽKÉMU ČÍNSKEMU MÚRU, ktorý je, ako radi    tvrdia Číňania, jedinou stavbou viditeľnou z mesiaca. Prechádzka po múre. LETNÝ PALÁC bude
 ukážkou nádhernej čínskej záhradnej architektúry a Mramorová loď cisárovnej Cixi Vás určite zaujme   Prevezieme sa turistickou loďou po jazere Kunming. Návrat do hotela. Kto bude mať chuť, prejde sa so sprievodcom večerným, krásne osvetleným centrom Pekingu.

 

15. - 16. deň: ZAKÁZANÉ MESTO bude bonbónikom na záver. Toto sídlo dynastií Ming a Čching má 9999 miestností a je najrozsiahlejším palácovým komplexom na svete. Najkrajšia ukážka čínske  architektúry, inšpirovanej taoistickým a opäť moderným Feng Šuej. Prechádzka po najväčšom námestí sveta, kde je zakázané jazdiť na bicykli (tanky sem však môžu). Poobede voľno na nákupy buď na štýlovej uličke Liu Li Čang, alebo v nových obchodných domoch. Alebo sa radšej povozíte štvrťou klasických hutongov na bicyklových rikšiach? Chcete vyskúšať, ako funguje tradičná čínska medicína Ráno transfer na letisko, odlet a prílet domov.

Kompletný cestopis spolu s fotografiami, radami a odporúčaniami nájdeš na stránke Cestopisy